Zarówno posiadaczki gęstych i zdrowych włosów, jak również osoby z krótkimi, często zniszczonymi włosami, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Aby włosy były nasza dumą i ozdobą, nie wystarczy im codziennie mycie przypadkowym szamponem.

Co szkodzi naszym włosom?

Oczywiście czynników wpływających na wygląd naszych włosów jest wiele, dlatego też nie można jednoznacznie określić jakich zabiegów należy unikać, a jakie są nam wręcz niezbędne. Każdy na pewno zauważa, iż po powrocie z wakacji, szczególnie tych spędzonych w słonecznych krajach, nasze włosy mają bardzo złą kondycję. Mocne słońce, suche powietrze jak również dodatkowo mocny wiatr od strony morza, plątają włosy i wysuszają skórę głowy. Dlatego też, włosy po urlopie wymagają szczególnej, intensywnej pielęgnacji i odżywienia. Również zimowa pora roku, nie służy naszej czuprynie. Suche powietrze w pomieszczeniach, noszenie czapek i zakładanie kapuzy sprawiaj, że nasze włosy częściej się przetłuszczają i uciążliwie elektryzują. Dodatkowo, brak możliwości ich wysuszenia w naturalny sposób powoduje, że częściej sięgamy po suszarkę i prostownicę. Powoduje to nadmierne wysuszenie mieszków włosowych, czasem wręcz przypalenie włosów.
Jak pomóc naszej czuprynie?

Pierwszym krokiem, ku poprawie kondycji naszych włosów, będzie określenie ich porowatości, czyli charakterystyki włosów. Włosy niskoporowate są zdrowe i błyszczące, włosy wysokoporowate są na ogół przesuszone i rozdwojone na końcach.

Gdy już określimy rodzaj naszych włosów, możemy dostosować odpowiednią pielęgnację. Na rynku znajdziemy szereg masek, odżywek, olejków i szamponów, których zadaniem będzie poprawa kondycji skóry głowy i włosów. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na olejowanie włosów, przy pomocy m.in. olejku arganowego, makadamia, z pestek winogron itp. Wszelkie ciekawe i przydatne informacje znajdziemy na blogach oraz stronach poświęconych naturalnej pielęgnacji ciała.

Jeśli chcemy w krótkim czasie polepszyć wygląd naszych włosów, możemy zdecydować się na zabiegi w profesjonalnych salonach fryzjerskich. W ofercie znajdziemy m.in sauny parowe, keratynowe prostowanie włosów, zabiegi z użyciem prostownicy na podczerwień. Możemy również zdecydować się na nałożenie na włosy specjalnych ampułek, których aktywne składniki wnikają głęboko w skórę głowy i włosów. Po skorzystaniu z oferowanych zabiegów, niemal natychmiastowo zauważymy efekty. Włosy staną się bardziej nawilżone i sprężyste. Będą na dłużej zachowywały świeżość i blask.
Na tak zregenerowane włosy, które utraciły swój naturalny kolor, możemy nałożyć delikatną farbę lub szampon koloryzujący.

Jaką fryzurę i akcesoria wybrać?

Odżywione i piękne włosy wyglądają świetnie nie tylko w rozpuszczonej fryzurze. Zarówno posiadaczki długich, jak i krótkich czupryn powinny zaopatrzyć się w ulubione akcesoria do włosów. Dzięki nim stworzą modne i ponadczasowe fryzury do pracy, czy tez na imprezę. Zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych znajdziemy kolorowe spinki, sprężynki, wsuwki, grzebyki. Świetnym rozwiązaniem dla naszych włosów będą również, bardzo modne w ostatnim czasie opaski. Od tych tradycyjnych z tworzywa sztucznego, po zdobione kamyczkami i kryształkami. Te drugie idealnie sprawdzą się, jako dodatek do ślubnej fryzury. Romantycznego charakteru naszej osobie doda wianek wykonany z prawdziwych lub sztucznych kwiatów, noszony do delikatnej, zwiewnej sukienki. Zwykłe upięcie włosów w koński ogon, możemy wykonać przy pomocy specjalnych apaszek lub atłasowych wstążek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here