Usuwanie pieprzyków oraz znamion skórnych przeprowadzane jest nie tylko ze względów estetycznych, ale głównie zdrowotnych. W niektórych przypadkach ich wczesne oraz prawidłowe usunięcie będzie najskuteczniejszym sposobem profilaktyki nowotworów skóry u człowieka. Warto zaznaczyć, że ocenę zmiany skórnej oraz sam zabieg wykonywać będzie dermatolog oraz doświadczony chirurg. Należy udać się na konsultację medyczną, która wskaże, czy zmiana skórna nie jest czerniakiem. Warto zapisać się na usuwanie zmian skórnych.

Usuwanie pieprzykówusuwanie pieprzykówusuwanie pieprzyków

Każda osoba powinna pamiętać, iż każdy pieprzyk potrzebuje regularnej kontroli dermatologicznej raz w ciągu roku. Warto zaznaczyć, że w przypadku stwierdzenia czynników rozwoju czerniaka, lekarz dermatolog może zlecić częstą kontrolę bądź usuniecie znamienia skórnego. Wiele osób zastanawia się, jakie pieprzyki trzeba usuwać. Należy pamiętać, że usunięcie pieprzyków jest zalecane zwłaszcza w przypadku niepokojącego wyniku badania dermatoskopowego oraz krwawienia bądź swędzenia zmiany skórnej. Dodatkowo zalecane jest w przypadki lokalizacji w miejscach narażonych na otarcia oraz preferencji estetycznych każdego pacjenta.

Usuwanie zmian skórnych

Doświadczony dermatolog powinien ustalić charakter znamienia barwnikowego. Na jego podstawie zostanie podjęta decyzja o rodzaju zabiegu. Warto zaznaczyć, że w przypadku pieprzyków podejrzanych o przemianę złośliwą bardzo często przeprowadzane jest wycięcie chirurgiczne, a także badanie histopatologiczne. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że laserowe usuwanie pieprzyków jest metodą stosowaną w celu usuwania zmian łagodnych.

Usuwanie znamion

Obecnie bardzo popularne jest również niechirurgiczne usuwanie znamion. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, kiedy może zostać ono przeprowadzone. Jeżeli zmiana wygląda na złośliwy przypadek oraz lekarz ma istotne podejrzenia, iż może to być zmiana nowotworowa, w takim przypadku dana osoba kierowana jest na chirurgiczne usuwanie znamiona skórnego. Jest to bardzo istotne, bowiem wycięty pieprzyk jest w takim przypadku wysyłany do badania histopatologicznego. Takie badanie pozwoli określić, czy dany pieprzyk był na przykład czerniakiem czy nie. Jeżeli lekarz będzie spokojny co do charakteru danego znamienia skórnego, w takim przypadku bez przeszkód będzie mógł skierować pacjenta na usuwanie metodą bezinwazyjną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here