Każdy, kto prowadzi siedzący lub stojący tryb życia prędzej, czy później zacznie borykać się z problemami układu krwionośnego. używki takie jak alkohol, papierosy i zła dieta prowadzą często do powstawania żylaków, zakrzepów, a także większości chorób układu krążenia. Kiedy pojawią się pierwsze objawy, takie jak nieustanny ból nóg, opuchlizna kostek, czy drobne pajączki warto zwrócić się wtedy do specjalisty, jakim jest lekarz od żylaków, flebolog.

Co to jest flebologia i czym się zajmuje?

Flebologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się leczeniem żylaków, pajączków, profilaktyką chorób naczyń, a ż zapaleniem żył. Lekarz od żylaków na początku leczenia przeprowadza USG żył, zwane badaniem dopplerowskim. Jest to bardzo dokładne badanie ultrasonograficzne, za pomocą którego wykrywa się różne schorzenia tętnicy i żył.Klinika flebologii to miejsce, w którym leczenie żylaków przebiega w sposób mało inwazyjny, po którym nie jest wymagana długotrwała i uciążliwa rehabilitacja, a pacjent funkcjonuje normalnie już z kilka godzin po zabiegu. Ważne jest, aby lekarz wybrał właściwą metodę leczenia. Może to być laseroterapia, skleroterapia, miniflebektomia, echoterapia. W przypadkach bardziej skomplikowanych konieczne będzie przeprowadzenie operacji.

Flebolog Warszawa- czym jeszcze się zajmuje?

Lekarze od żylaków zajmują się również wszelkiego rodzaju obrzękami, a także badaniem przyczyny i występowania, oraz pojawianiem się siniaków. Jeśli chodzi o specjalistę jakim jest Flebolog warszawa zajmuje się również wszelkimi problemami z żylakami odbytu, czyli hemoroidami.Klinika flebologii powinna być pierwszym miejscem, do którego skierują się osoby, które zaobserwowały niepokojące objawy w postaci zasinień, świądu czy opuchlizny, a także każdy, kto cierpi na skurcze łydek i przewlekły ból nóg. Powodem do odwiedzenia takiej kliniki mogą być także skłonności rodzinne do powstawania żylaków oraz chęć profilaktyki, która w tym przypadku jest bardzo ważna. Lekarz od żylaków udzieli pacjentowi wszelkiego rodzaju wskazówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here