Plastikowe palety zyskują coraz większe uznanie wśród przedsiębiorców zajmujących się przechowywaniem lub transportowaniem produktów z różnych branż. Nowoczesne palety są trwalsze i stabilniejsze niż tradycyjne wyroby drewniane. Zaletą jest także ich bezproblemowe przechowywanie.

Palety z tworzywa sztucznego – rodzaje

Producent palet plastikowych ma wiele możliwości, aby jak najlepiej dostosować je do warunków panujących na magazynie lub podczas transportu. Przede wszystkim palety z tworzywa sztucznego mają kilka rozmiarów. Oczywiście wytwarzane są też w rozmiarach standardowych, tak aby mogły być wykorzystywane w magazynach na całym świecie.Powierzchnia palet jest pełna lub perforowana. W zależności od branży zastosowanie mogą mieć palety umożliwiające cyrkulację powietrza. Niektóre palety posiadają barierki, które jeszcze bardziej stabilizują transportowany towar.

Palety z tworzywa – zalety

Plastikowe palety wykonane są z bardzo dobrej jakości materiałów. Dzięki temu są niezwykle trwałe i odporne na różne warunki atmosferyczne. Palety z tworzyw sztucznych mogą być przechowywane na zewnątrz bez ryzyka, że nasiąkną wilgocią lub ulegną wypaczeniu przy zbyt niskiej temperaturze. Plastikowe palety można dokładnie i starannie umyć. Produkty drewniane dla zachowania czystości muszą być szorowane, a i tak w szczelinach drewna zostaną drobinki brudu. Palety z tworzywa można układać jedna na drugiej bez obawy, że się zsuną lub połamią.

Zastosowane palet plastikowych

Palety z tworzyw sztucznych znajdują zastosowanie na magazynach, w hurtowniach, w wielkopowierzchniowych sklepach oraz w transporcie. Producent palet plastikowych dostarcza produkty w szerokiej gamie rozmiarów. Dlatego można precyzyjnie dostosować je do wielkości magazynu, dzięki czemu cała jego powierzchnia jest wykorzystana. Palety produkowane są z myślą o ciężkich ładunkach i każda z nich posiada wytyczne odnośnie do dozwolonego ciężaru. Nie ma więc ryzyka, że paleta ulegnie zniszczeniu pod zbyt dużym obciążeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here