Wynagrodzenia pilotów należą do kwestii, które interesuje bardzo dużą liczę osób. Koniecznie należy jednak zdawać sobie sprawę, że na wysokość pensji będzie składała się bardzo duża liczba czynników. Ponadto należy zaznaczyć, że kwota musi być także wynagrodzeniem za wszystkie przebyte szkolenia. Ile zarabia pilot samolotu pasażerskiego w Polsce, a także w zagranicznych liniach lotniczych.

Oczywiście piloci zarabiają zdecydowanie większe kwoty w porównaniu do przeciętnych pracowników biurowych czy pozostałej części załogi. Jest to związane przede wszystkim z bardzo wysokimi kosztami szkolenia, które koniecznie trzeba ponieść jeszcze przed rozpoczęciem pracy. Wysokie są również opłaty za uzyskanie licencji czy konieczność spełnienia wymagań, do których należy zaliczyć umiejętność radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami, bardzo dobre zdrowie czy podejmowanie szybkich decyzji. Warto podkreślić, że linie lotnicze regularnie prowadzą rekrutacje na pilotów samolotów pasażerskich. Omawiany zawód jest zatem niezwykle przyszłościowy.

Jakie jest minimalne wynagrodzenie pilot samolotu?

ile zarabia pilot

Należy mieć świadomość, że nie tylko w Polsce, ale również na świecie minimalne wynagrodzenie pilotów będzie uzależnione od linii lotniczej, dla której wykonywana jest praca czy rodzaju sterowanego samolotu. Warto podkreślić, że w zdecydowanej większości przypadków wspomniana zależność będzie niezwykle prosta. Im większe i bardziej renomowana firma lotnicza, a także większy samolot, tym na większe pieniądze może liczyć pilot. Kolejną istotną kwestią, która ma ogromne oddziaływanie na płacę minimalną będzie doświadczenie w lotnictwie.

Ile zarabia pilot samolotu w Polsce?

Nie wszyscy wiedzą, że młodzi piloci na stanowisku pierwszego oficera bezpośredniego po rekrutacji mogą spodziewać się zarobków w wysokości 3000 złotych brutto miesięcznie. Oczywiście wynagrodzenie będzie regularnie ulegało podwyższeniu. Ponadto pierwszy oficer na pokładzie embraera czy boeinga może liczyć na zarobki w wysokości 11 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Z kolei pensja kapitana będzie dochodzić do 17000 złotych miesięcznie.

Należy także zdawać sobie sprawę, że kapitanowie, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę w polskich liniach LOT zarabiają od 16 do 19 tysięcy złotych miesięcznie. Z kolei pierwsi oficerowie od 13 do 15 tysięcy. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że jest to kwota pensum, czyli wynagrodzenie podstawowe. Może ono być powiększone o nadgodziny czy różnego rodzaju premie.

Ile zarabia pilot samolotu osobowego w Europie, Ameryce i Azji?

pliot

Koniecznie należy mieć świadomość, że rozpiętość wynagrodzenie pilotów zarówno na różnych kontynentach, jak i w liniach lotniczych jest bardzo duża. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że na największe pensje mogą liczyć piloci pracujący w chińskich liniach lotniczych Sichuan Airline i Qingda Airlines. Wynagrodzenie osób pracujących na wymienionych stanowiskach dochodzi nawet do miliona złotych brutto rocznie.

Ponadto bardzo wysokie zarobki zachęcają pilotów, którzy pracują w liniach Emiratas, które oferują kapitanom przeciętne wynagrodzenie na poziomie 60 tysięcy złotych na miesiąc. Oczywiście we wspomnianej kwocie zawarta jest nie tylko podstawa wynagrodzenia, ale również dodatek mieszkaniowy. Warto zaznaczyć, że renomowane przedsiębiorstwo lotnicze oferuje również swoim pracownikom bardzo atrakcyjne zniżki czy bonusy, które są w stanie przyciągnąć osoby z różnych krajów.

Z kolei w Ryanairze piloci mogą liczyć na wynagrodzenie od 70 do 90 tysięcy złotych miesięcznie. Warto podkreślić, że zarobki będą się różniły w zależności od kraju, w którym będą pracowały osoby na omawianym stanowisku. Najniższa pensja minimalna jest w Hiszpanii, a najwyższa w Wielkiej Brytanii. Ponadto w Lufthansie średnie wynagrodzenie pilotów samolotów osobowych wynosi od 25 do 80 tysięcy złotych brutto na miesiąc. Z kolei w Rosji pensum kształtuje się na poziomie 65 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Warto również wiedzieć, że przeciętne wynagrodzenie pilotów pracujących w amerykańskich liniach lotniczych wynosi 400 tysięcy złotych brutto na rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here