Prawo jazdy i własny samochód to marzenie każdego dorastającego człowieka. Posiadanie własnego auta to nie tylko komfort poruszania się ale także niesamowita wygoda i możliwość dostania się do każdego miejsca w kraju w zdecydowanie krótszym czasie niż przy pomocy komunikacji miejskiej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podczas kursu na prawo jazdy nie jesteśmy w stanie nauczyć się jeździć, jest to zbyt krótki okres czasu. Żeby nazywać się dobrym kierowcą trzeba spędzić za kierownicą wiele lat, nabyć doświadczenia oraz przejeździć tysiące kilometrów.

Początkujący kierowcy często czują się zbyt pewnie i dlatego też powodują wiele kolizji oraz wypadków. Wiele osób zadaje sobie pytanie ile czeka się na prawo jazdy. Żeby zdobyć prawo jazdy najpierw musimy zdać egzamin teoretyczny, a następnie przejeździć 30 godzin i zdać egzamin wewnętrzny. Po zdaniu egzaminu wewnętrznego przychodzi czas na praktykę. Na tym etapie polega największa liczba osób, która nie radzi sobie ze stresem oraz z jazdą po placu lub po mieście. Na placu mamy dwie przeszkody, które musimy pokonać.

Pierwsza przeszkoda to jazda po łuku przodem i do tyłu. Podczas tego etapu musimy uważać na słupki oraz na linie poziome i odpowiednio manewrować samochodem tak, żeby nam nie zgasł i zmieścił się w wyznaczonych liniach. Gdy już uda nam się pokonać ten etap przychodzi czas na ruszanie z miejsca pod górkę na ręcznym. Podjeżdżamy pod wzniesienie, zatrzymujemy pojazd, wrzucamy ręczny i następnie powoli ruszamy do przodu.

zegarek

Samochód nie może się stoczyć oraz zgasnąć. Wszystko wydaje się dość skomplikowane jednak w praktyce mało osób nie zdaje tego etapu. Kiedy już sobie z tym poradzimy to wyjeżdżamy na miasto. Tu sprawdzana jest nasza znajomość znaków poziomych oraz pionowych, a także znajomość przepisów ruchu drogowego. Egzaminator do tego sprawdza nasze umiejętności parkowania oraz prowadzenia auta. Zazwyczaj egzamin trwa około 30 minut jednak może być w każdej chwili przerwany. Jeśli uda nam się pokonać wszystkie przeszkody oraz poprawnie wykonać wszystkie zadane manewry możemy wracać do WORD-u.

Następnie egzaminator wypełnia specjalną kartę naszego egzaminu po czym idziemy do biura, oddajemy wypełnioną kartę i czekamy na wyrobienie prawa jazdy. Zazwyczaj czas oczekiwania wynosi około dwóch tygodni jednak w zależności od miasta może się przedłużyć bądź nawet skrócić. Dwa tygodnie jest to jednak optymalny czas po którym otrzymamy nasze prawo jazdy. Dokument ten bardzo ułatwia życie w dzisiejszych czasach.

Pozwala nie tylko znaleźć nową pracę ale także ułatwić wykonywanie obecnej pracy

Najprostsze czynności życia codziennego takie jak robienie zakupów czy wyjazd na wakacje zajmują od razu o wiele mniej czasu, który zawsze przeznaczaliśmy na podróż. Jazda własnym autem to także duża oszczędność, zwłaszcza jeśli nasz samochód wyposażony jest w gaz. Ceny gazu za litr to zaledwie około 2 złote, dlatego warto przemyśleć zamontowanie gazu w swoim pojeździe. Niektórzy są zdania, że przez takie rozwiązanie zdecydowanie spadają osiągi auta jednak moim zdaniem jest to mit stworzony na potrzeby promowania benzyny.

samochód

Dobrze zamontowany gaz nie powinien wpływać na korzystanie z samochodu w stopniu znacznym. Warto zauważyć, że po zdaniu egzaminów na prawo jazdy trzeba zapłacić 100 złotych 50 groszy za wyrobienie dokumentu. Opłatę tę można przesłać przelewem oraz dokonać jej osobiście na miejscu. Dla nowych kierowców niestety nie przysługują żadne zniżki OC. Ubezpieczenie te niestety jest niezbędne przy posiadaniu własnego auta dlatego warto jeszcze przed zakupem samochodu przeanalizować oferty dostępne na rynku tak, żeby wybrać możliwie najtańszą.

Bardzo pomocne mogą okazać się w tej sytuacji wyszukiwarki OC dostępne na internecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu bez wychodzenia z domu możemy wybrać najbardziej pasującą nam ofertę i z niej skorzystać. Możemy w ten sposób uniknąć telefonów do wielu firm, żeby spytać o niezbędne szczegóły, ponieważ wszystkie informacje znajdziemy na stronie wyszukiwarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here