Najpopularniejsze metody przedłużania włosów

Pozbawione życia, cienkie, przesuszone i łamliwe włosy nie muszą już spędzać Ci snu z powiek. Kiedy wcierki, suplementy diety i drogie odżywki zawodzą, warto sięgnąć po inne, zdecydowanie bardziej skuteczne metody poprawiające stan czupryny. Znaczna część osób borykających się z przerzedzonymi pasmami, łysiną o charakterze ogniskowym lub wolno rosnącymi puklami decyduje się na bezpieczny, pewny i skuteczny sposób na zmianę swojego wizerunku – przedłużanie i zagęszczanie włosów w salonie. Jakie metody proponują fryzjerzy? Oto kilka z nich!

Trwałe i bezpieczne, czyli przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą kanapkową

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą kanapkową, zwaną również tape on, ma pokaźne grono wiernych fanów. Szybki, łagodny dla ciała i niezwykle efektowny zabieg polega na mocowaniu dodatkowych pasemek umieszczonych na taśmach przy własnych włosach, tuż u ich nasady. Silikonowe, dyskretne, cienkie taśmy wtapiają się w czuprynę, tworząc z wyrastającymi z głowy puklami spójną całość. Starannie zamocowane włosy nie zsuwają się i nie tracą przyczepności pomimo kontaktu z wodą i kosmetykami. Starannie pielęgnowane dopinki zachowują swoją nienaganną formę pomimo częstego czesania, modelowania, kręcenia czy prostowania. Co ważne, wraz ze wzrostem włosów taśmy będą się obniżać, co wymaga regularnego korygowania u fryzjera.

Metoda ultradźwiękowa

Chcesz w bezpieczny sposób przedłużyć lub zagęścić włosy bez nadmiernego obciążania własnych kosmyków? W takim razie przyjrzyj się bliżej metodzie ultradźwiękowej! Popularna kuracja przeprowadzana w salonach fryzjerskich polega na mocowaniu doczepów do własnych włosów przy pomocy urządzenia (przypominającego klasyczną prostownicę) wytwarzającego ultradźwięki. Miejsce łączenia jest praktycznie niewidoczne. Dołączone pasemka zlewają się z naturalnymi włosami, mogą być swobodnie myte i stylizowane. Efekt utrzymuje się nawet rok. Przed wizytą u fryzjera uzbrój się w cierpliwość – jego poprawne przeprowadzenie wymaga precyzji i sporo czasu.

Włókna keratynowe do posypywania – doraźna metoda na wielkie wyjścia

Włókna keratynowe to cienkie niteczki zamknięte w niewielkim pojemniku. Dostępne w kilku kolorach, cienkie włókna należy wysypać na przerzedzone miejsce, aby wyraźnie go zagęścić. Drobne włókna zbudowane z keratyny przyklejają się do włosów, maskując drobne niedoskonałości. Podrasowana fryzura odporna jest na wiatr, wodę i dotyk. Otrzymany efekt jest zaskakująco naturalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here