Wprawdzie do sezonu urlopowego mamy jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto byłoby pomyśleć o tym, gdzie chcielibyśmy spędzić tegoroczne wakacje. Zastanówmy się i może zarezerwujmy jakieś wspaniałe miejsce, bo nim się obejrzymy, okaże się, że już nie bardzo będzie z czego wybierać. Ludzie coraz chętniej wyjeżdżają, więc i popyt na atrakcyjne oferty rośnie. Nie ma więc na co czekać. A może wakacje – Włochy? Czemu nie? To bardzo dobry pomysł i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Z całą pewnością potwierdzą to wszyscy, którzy mieli już szansę odwiedzić piękną Italię. Włochy to od jakiegoś już czasu nader popularny wakacyjny kierunek Polaków. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić, bo rzeczywiście Półwysep Apeniński to doskonały pomysł na urlop. Przeanalizujmy więc temat, aby sprawdzić, czym tak naprawdę stolica Dantego i Petrarki ujmuje non stop rzesze turystów.

Czy w projekt: Wakacje – Włochy rzeczywiście warto zainwestować? Zatem do rzeczy. Po pierwsze, można tam dojechać własnym samochodem. Co prawda, podróż zajmuje kilkanaście godzin, ale można przecież podzielić ją na dwa czy nawet trzy etapy – zależy od tego, w jaki region zamierzamy się udać. Prawdę mówiąc, dojedziemy nawet na Sycylię, jeśli tylko byśmy tego bardzo chcieli. Oczywiście, taką trasę najlepiej byłoby pokonać samolotem, ale jeśli na wakacje wybiera się pięcioosobowa rodzina to koszty transportu lotniczego są już dosyć duże. W takich okolicznościach zdecydowanie tańszym rozwiązaniem pozostaje jednak samochód. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo przecież po drodze też możemy zwiedzać. Po drugie, nie ma nawet specjalnie znaczenia, w jaki region Włoch się udamy, bo wszędzie jest pięknie. Cudowne widoki, łagodny klimat i słońce to walory, które muszą przyciągać turystów. Po trzecie, magnesem jest gościnność Włochów. Ludzie są tu nader mili i sympatyczni. W stosunku do Polaków chyba szczególnie. Z całą pewnością zawdzięczamy to naszemu papieżowi. Jan Paweł II był ulubieńcem Włochów właśnie.

Po czwarte, Wakacje – Włochy to pretekst, aby delektować się doskonałą włoską kuchnią. Ta nie ma sobie równych na świecie. Jest niezwykle bogata, bo w zasadzie każdy region Italii ma swoje typowe potrawy, a do tego jest niezwykle prosta w swej istocie. Kultowa pizza czy makarony to tylko niewielki wycinek tego, co jedzą Włosi. Po piąte, tutaj zawsze mamy gwarantowaną słoneczną pogodę. Przykładowo takiej pewności nie mamy nad naszym morzem. No cóż, jak by rzekł klasyk: „Taki mamy klimat”. Pięknych plaży we Włoszech jest pod dostatkiem, bo przecież linia brzegowa to setki kilometrów. Tym samym więc każdy znajdzie tutaj swój kawałek rzeczonej plaży. Po szóste, Włochy to raj dla wszystkich, którzy uwielbiają zabytki. Tych tutaj nie brakuje. Praktycznie na każdym kroku potykamy się o historię i tym samym możemy obcować z dziełami sztuki z różnych epok. Jaką frajdę odczuwa człowiek, kiedy zobaczy na własne oczy znane dotychczas tylko z książek obrazy, rzeźby czy obiekty architektoniczne. Czegóż chcieć więcej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here