Rola druhny jest bardzo ważna zarówno podczas całego wesela jak i również na etapie przygotowań, z reguły ten zaszczyt spotyka kilka pań i są to najczęściej panie najbliższe sercu panny młodej jak siostra, kuzynka czy przyjaciółka. Z uwagi na to, ze rola ta jest niezwykle ważna ogromne znaczenie ma również sam struj czy tez sukienka na wesele (zobacz zdjęcia) dla druhny. Panie najczęściej decydują się na długie sukienki do samej ziemi, gdyż te prezentują się najlepiej, szczególnie podczas zdjęć. Każda panna młoda robi sobie klika zdjęć pozowanych ze swoimi druhnami i jeżeli ich sukienki są tak samo jak sunia panny młodej do samej ziemi całość wygląda jednolicie i bardzo elegancko.

Kolor sukienki dla druhny

Długość sukienki dla druhny to nie jedyny dylemat z jakim przychodzi się sprostać wszystkim druhnom. Muszą one zdecydować się także na kolor sukienki co jest bardzo ważne. Dziś bardzo często organizowane są wesela z motywem przewodnim bądź dominującym na tym weselu kolorem. Wówczas w takim kolorze są najczęściej suknie na wesele dla druhen. Wybór koloru nie pozostaje w gestii tych pań, jest ona najczęściej narzucony przez panią młodą która ma całą wizję swojego przyjęcia i sukienka dla druhen może być tylko w jednym kolorze. Kolor sukienki na wesele ma naprawdę ogromne znaczenie. Tak już się przyjęło , ze jedyną osobą na weselu w bieli jest panna młoda jednak ta zasada jest coraz częściej łamana ponieważ panny młode również coraz częściej decydują się na bardzo odważny krok i stawiają na sukienki w innym kolorze jak np. pudrowy róż, szarość, błękit bądź inne odcienie bieli jak kość słoniowa czy kolor ecri. Mimo tego, ze biel na weselach ni jest zakazana i tak niewiele pań decyduje się na ten kolor sukienki, podobnie też druhny, a wszystko po to aby główna bohaterka tej uroczystości mogła się na niej wyróżniać i być wyjątkowa. Tradycja mówiła również o tym aby odchodzić od wszystkich ciemnych kolorów szczególnie czerni która kojarzy się zdecydowanie z bardziej smutnymi uroczystościami. Dziś kolor ten powraca na sale weselna i bardzo często na weselach gości sukienka czarna elegancka bądź tez. Czarna sukienka mini czy nawet czarny kombinezon. Czarny kolor nie jest tez zakazany dla druhen i jeżeli tylko pozwala na to charakter wesela czarna sukienka dla tych pań może okazać się jak najbardziej na miejscu. Zależy to jednak przede wszystkim od podejścia pary młodej

Na weselach najmodniejszymi kolorami są w dalszym ciągu wszelkie kolory pastelowe, kolory ziemi ale również beze i szarości, na te kolory najczęściej decydują się panie w miesiącach letnich. Jeżeli wesele odbywa się w chłodniejszych miesiącach wówczas panie decydują się na ciemniejsze kolory, hitem ostatnich sezonów, jest butelkowa zieleń, burgund oraz granat. W tych kolorach coraz częściej możemy zobaczyć nie tylko gości ale również same druhny. W miesiącach letnich panie bardzo często decydują się także na sukienki z motywem kwiatów, co również komponuje się z dekoracją wesela oraz letnim klimatem. Popularne są już od kilku lat lekkie zwiewne i delikatne suknie w stylu boho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here