Libido, czyli popęd płciowy, naturalnie różni się u poszczególnych osób. Niski popęd płciowy nie musi być problemem, ale jeśli dana osoba chce zwiększyć swoje libido, może wypróbować szereg skutecznych metod naturalnych. Podczas gdy niskie libido nie jest zazwyczaj problematyczne, może mieć wpływ na relacje z innymi i poczucie własnej wartości. Choć często jest związane z problemami w związku, stresem lub zmęczeniem, może też być oznaką ukrytego problemu medycznego, takiego jak obniżony poziom hormonów. Popęd seksualny każdego człowieka jest inny i nie ma czegoś takiego jak „normalne” libido. Jeśli jednak stwierdzisz, że brak ochoty na seks jest niepokojący lub wpływa na twój związek, warto zastanowić się nad tym jak to zmienić.

Zwalczenie codziennych niepokojów

Częstą barierą w funkcjonowaniu seksualnym i libido zarówno dla mężczyzn jak i kobiet są codzienne obawy lub lęki.. Mogą to być lęki wynikające z sytuacji życiowych lub specyficznych obaw związanych z seksem. Osoby z intensywnym harmonogramem pracy, obowiązkami opiekuńczymi lub innymi stresami życiowymi mogą czuć się zmęczone i w rezultacie mieć niski popęd seksualny. Lęk i stres mogą również sprawić, że trudniej jest komuś uzyskać lub utrzymać erekcję, co może odsuwać osobę od uprawiania seksu. Badania zaburzeń erekcji u młodych mężczyzn zasugerowały, że depresja i lęk mogą powodować obniżone libido i zwiększoną dysfunkcję seksualną.

Poprawa relacji w związkach

Wiele osób doświadcza przerwy w pożądaniu seksualnym. Może to wystąpić po byciu z kimś przez długi czas lub jeśli dana osoba postrzega, że sprawy nie idą dobrze w ich intymnych relacjach. Skupienie się na poprawie relacji może zwiększyć popęd seksualny każdego partnera. Może to obejmować:

– planowanie wieczorów randkowych

– wspólne działania poza sypialnią

– praktykowanie otwartej komunikacji

– wyznaczanie czasu na spędzanie ze sobą czasu w ciekawszy sposób

Modyfikacja codziennej diety

Stosowanie pożywnej diety może korzystnie wpłynąć na popęd płciowy poprzez poprawę krążenia i zdrowia serca, a także z uwagi na eliminację określonych pokarmów, które mogą obniżać libido. Zespół metaboliczny i choroby sercowo-naczyniowe mogą wpływać na fizyczne funkcjonowanie seksualne. Również zespół policystycznych jajników może wpływać na poziom hormonów, co może również zaburzać libido. Spożywanie diety bogatej w warzywa, ubogiej w cukier i bogatej w chude białka może pomóc w zapobieganiu zaburzeniom, które wpływają negatywnie na libido.

Środki na poprawę erekcji

Sposobem na poprawę kontaktów seksualnych, zwłaszcza u osób mających problemy z erekcją, jest stosowanie preparatów medycznych, takich jak np. Maxon Forte. Są one bezpieczne dla zdrowia, ale przed ich użyciem warto jednak skonsultować się z lekarzem, by ocenił ich potencjalny wpływ na organizm. Wspomniany Maxon Forte zawiera syldenafil, a więc substancję zwiększającą napływ krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego, dlatego powinien być dawkowany z ostrożnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here