Praca wiąże się z ogromną ilością czasu, którą trzeba przeznaczać na to, aby iść do te pracy, pracować przez 8 godzin i z tej samej pracy wrócić. Im jesteśmy młodsi tym obowiązek pracy staje się bardziej uporczywy. Stajemy się coraz słabsi. Z drugiej strony wszystko zależy od tego, jaką mamy pracę, chociaż o wypalenie zawodowe nie jest trudno, zwłaszcza kiedy pracujemy dzień w dzień. Prędzej czy też później przyjdzie taki czas, że już nam nie będzie się chciało iść do pracy. Po prostu będziemy mieli dosyć. No ale co zrobić?

Mamy rodzinę na utrzymaniu, rachunki do popłacenia, a więc, mimo że nam się nie chce wręcz zmuszamy się do tego, aby znowu iść do pracy i znowu odbębnić swoje. I tak mija dzień za dniem a my nawet nie wiemy kiedy mamy już kilka lat do emerytury. Kiedy to przeleciało? Ciekawe… A więc myślę, że jedną z najlepszych opcji, jaką możemy zrobić dla siebie to znalezienie takiego zajęcia, które będzie nam sprawiało przyjemność i jeszcze do tego będziemy na tym zarabiać. W jaki sposób? A mianowicie warto zadać sobie pytanie co zawsze chcieliśmy robić?

Może już jesteś w takim wieku, w którym do emerytury zostało Ci jeszcze kilka lat, ale jak to mówią nigdy nie jest za późno na zmiany, które w tym przypadku mogą zaprocentować niesamowitymi korzyściami, które sprawią, że Ty będziesz czuł się nie tylko dobrze psychicznie, ale i również fizycznie. Jeśli masz znienawidzoną przez siebie pracę warto stworzyć plan. Wymyślić coś, co warto zrobić, aby zacząć lawinę zmian. Jeśli masz już stworzony plan przejdź do realizacji.

emerytura

Na pewno siedzenie i dyskutowanie ze znajomymi o tym co zrobić aby zarobić i mieć serio dużo pieniędzy nie sprawi, że te pieniądze spadną z nieba. A więc działanie to kolejna sprawa. A jeśli już podejmiesz odpowiednie kroki ze swojej strony mogę Ci życzyć powodzenia. Wierze, że jeśli człowiek naprawdę czegoś chce i dąży do tego – cel spełnia się. Prędzej czy też później. Trzeba tylko ciężko pracować. A im bardziej pracujemy, tym lepiej dla nas. Jeśli natomiast jesteś osobą, którą nie interesuje spełniania marzeń kilka lat przed emeryturą, bo ceni sobie spokój i bezpieczeństwo – rozumiem to.

Pewnie wtedy zadajesz sobie pytanie – ile lat pracy do emerytury?

Zaczynasz skrupulatnie liczyć. ile jeszcze zostało Ci czasu. Marzysz o tym aby przejść na emeryturę jak najszybciej. Może masz jakieś oszczędności. Czekają na Ciebie. Na ten dzień aż w końcu będziesz mógł je spieniężyć i zacząć spełniać swoje marzenia. A co jest Twoim marzeniem? Może masz odłożone pieniądze na wycieczkę dokoła świata? A może chcesz sobie kupić jakiś domek w ustronnym miejscu? Zależy jakie masz na to wszystko plan. Na emeryturze tak naprawdę nic nie musisz, ale najważniejsze abyś do tej emerytury dotarł.

Wiadomo – wszystko zależy od tego gdzie pracujesz. Jeśli jest to męcząca praca na produkcji może to być nie lada zadanie, ale jak to mówią – dla upartych nic nie jest trudne. Wiąże się to tylko z ogromną ilością czasu, którą trzeba przeznaczyć na pracę, aby potem mieć pieniądze na spełnienie swoich zachcianek. Emerytura to przepiękny czas. Jesteśmy sami sobie. Tak naprawdę możemy wszystko czego nie mogliśmy jeszcze kilkanaście lat temu.

kalkulator

Zawsze coś nas powstrzymywało – a to dzieci, którym trzeba było dawać pieniądz – bo potrzebowali – a to nasz duży dom, który wymagał systematycznych poprawek. Ale wraz z upływem czasu sytuacja zaczyna się uspokajać ponieważ dom wyremontowaliśmy, dzieci odchowaliśmy, czyli możemy zająć się sami sobą. Jeśli natomiast chcemy naszą emeryturę spędzić w naszym domu, ponieważ nie wyobrażamy sobie, żeby gdzieś indziej mieszkać i robić co innego, to warto jest to przemyśleć i po prostu to zrobić.

Tak naprawdę mamy nieograniczone możliwości i wszystko zależy od tego jak my to widzimy i co my wybierzemy. Najważniejsze, aby wybrać tak abyśmy w pierwszej kolejności to my byli szczęśliwi. Warto to mieć na uwadze, bo nasze szczęścia i dobro jest w tym przypadku najważniejsze. Wręcz stanowi sens życia. Pamiętajmy o tym, ponieważ to klucz.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala19/domains/modnapora.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here